A A A

Як зарядити акумулятор автомобіля?

Просмотров: 26177
Как зарядить аккумулятор автомобиля?
UA RU

Практично кожен автомобіліст небудь стикається з проблемою як правильно заряджати акумулятор. У такій ситуації може виникнути море питань: як правильно зарядити акумулятор автомобіля? Чим саме і як заряджати акумулятор? Чи можна заряджати акумулятор вдома? Скільки заряджати акумулятор? Процес зарядки небезпечний? Як дізнатися чи заряджений акумулятор? На всі ці питання кожен водій повинен знати відповіді, тому що від цього залежить якість його функціонування акумулятора. Давайте розберемося в усьому по порядку.

Автомобільний акумулятор заряджається за допомогою спеціального зарядного пристрою. Перш ніж розібратися, як заряджати акумулятор зарядним пристроєм, варто зрозуміти принцип їх дії. Існує кілька типів зарядних пристроїв, які різняться між собою, як незначно, так і принципово. ЗУ перетворять змінний струм живильної мережі в постійний. Досить багато зарядні пристрої володіють варіаторами, які змінюють напругу, силу струму, реле часу.

Якою напругою заряджати акумулятор?

Питання про те, яким струмом заряджати акумулятор приходить на зміну багатьох інших питань. Для того щоб зарядити звичайний 12 -вольта акумулятор напруга на клемах повинно становити 16-16,5 Вольт. Можна заряджати акумулятор будинку, в гаражі, і навіть не знімаючи з автомобіля. Однак при цьому необхідно дотримувати строгої техніки безпеки. Спочатку потрібно повністю очистити батарею від пилу і бруду, потім тільки знімати клеми. Уважно огляньте акумулятор на текти і різні механічні ушкодження.

Одягніть хімічно стійкі рукавички і відкрийте пробки. Огляньте вміст кожної банки, щоб оцінити рівень електроліту. Обов'язково зверніть увагу на прозорість електроліту - він не повинен мати ніяких відтінків, а повинен бути абсолютно прозорим. Колба ареометра допоможе вам зробити це.

Якщо ж електроліт «кольорової» або темного відтінку, має пластівці або суспензія, то це говорить про постійне або епізодичному короткому замиканні пластин «брудної» банки. На жаль, такий акумулятор до зарядки не годиться. Якщо все в повному порядку, то можна приступити до зарядки. Пам'ятайте, що спочатку необхідно підключити клеми до акумулятора, а вже потім включити саме зарядний пристрій!

Багато хто цікавиться, яке напруження зарядженого автомобільного акумулятора? У зарядженого акумулятора повинно бути напруга 12,65 В. Однак, дане значення варіюється, це нормально.

Скільки часу заряджати акумулятор автомобіля?

Ще один частий питання, що виникають у водіїв, які вирішили самостійно зарядити свій акумулятор - скільки потрібно заряджати акумулятор автомобіля. Вам буде потрібно 10-12 годин, якщо заряджати струмом, що не перевищує 0,1 від ємності акумулятора. Скажімо, якщо у вас є акумулятор ємністю 55 А.ч., то його потрібно заряджати струмом не більш 5,5 А протягом приблизно 10 годин. Природно, чим менше струм, тим більше буде потрібно часу. Варто відзначити, що невеликий струм більш «корисний » для батареї.

Скільки потрібно заряджати акумулятор авто?

Як правильно зарядити не обслуговуються акумулятор?

Для того щоб зрозуміти як заряджати не обслуговуються акумулятор автомобіля, потрібно розібратися, які взагалі бувають методи зарядки акумулятора. Існує три методи - постійною напругою, постійним струмом і комбінований. За своїм впливом на батарею ці методи не розрізняються.

Метод постійної напруги

Час повної зарядки акумулятора залежить від величини напруги. Так, при напрузі 14,4 Вольта акумулятор зарядиться приблизно за 48 годин. При напрузі 16,5 Вольта - протягом 24 годин. На початку процесу зарядки струм іноді досягає дуже великих значень - 45-55 ампер. У зв'язку з цим в зарядні пристрої вбудовані обмежують схеми, які подають не більше 20-25 ампер. Поки заряджається батарея, вона набирає «силу» на напруга на клемах, прагнучи зрівнятися з напругою ЗУ. Водночас, зарядна сила з часом зменшується до нуля .

Даний метод зарядки акумулятора вважається найбезпечнішим, що не вимагає присутність людини. Повна напруга зарядженої батареї повинно бути 14,4 В.

Метод постійного струму

Цей метод вимагає присутності. Заряджаючи акумулятор цим методом, потрібна постійна коректування сили струму. Скажімо, стандартну батарею в 60 А/ч потрібно заряджати струмом в 6 ампер протягом 10 годин. Щогодини необхідно коректувати силу струму. Коли напруга складе 14,4 В, необхідно зменшити силу струму в два рази, тобто до 3 ампер. По досягненні показника 15 В - до 1,5 ампер. Ви дізнаєтеся, чи заряджений акумулятор, якщо протягом 1-2 годин зарядний напруга є стабільним. Варто також обумовити, що під кінець зарядки починається рясне газовиділення, так зване кипіння банок.

Комбінований метод

Велика частина всіх сучасних зарядних пристроїв грунтується на комбінованому методі. Спочатку йде заряд постійним струмом, а після - постійною напругою. Такі зарядні пристрої повністю автоматизовані і при повній зарядці акумулятора самі вимикаються .

Зараз на сучасні машини найчастіше встановлюються не обслуговуються акумулятори. Виробники автомобілів прийшли до цілком резонного висновку, що до батареї має бути якомога менше уваги, а, отже, і менше клопоту. На ділі ж такі батареї стали причиною для ще більшого числа питань, з якими раніше стикатися не доводилося. Чи можна заряджати не обслуговуються акумулятор? Звичайно, а чому ні? Такі акумулятори і без того постійно заряджаються в машині. Зарядка таких акумуляторів спеціальним пристроєм є навіть більш щадним способом, ніж підживлення від генератора.

Заряджати не обслуговуються акумулятор в автомобілі потрібно дуже обережно з тієї простої причини, що виміряти в такій батареї щільність електроліту не можна.

Як зарядити не обслуговуються акумулятор, якщо він розряджений тільки частково, і чи можна зарядити не обслуговуються акумулятор в цьому випадку? Можна. У цій ситуації батарею необхідно зарядити в режимі подачі безперервного напруги. ЗУ повинно тільки лише контролювати силу струму. На початку процесу пристрій повинен подавати напругу 14-14,5 В, а також силу струму приблизно 25 А. У такому режимі звичайний акумулятор зарядиться приблизно через 3 години. Вам необхідно буде стежити за пристроєм, тому що струм заряду в разі повної зарядки впаде до значення 0,2 А. Пам'ятайте, заряджати батарею струмом понад 15 А можна!

Чи заряджати новий акумулятор?

Чи потрібно заряджати новий акумулятор і якщо так, то як правильно зарядити новий акумулятор. Це питання також є досить актуальним.

Справа в тому, що не кожен автовласник знає, що навіть новий акумулятор щойно куплений в магазині іноді вимагає підзарядки. Батарея, перебуваючи на складі, під дією саморозряду могла втратити частину своєї ємності.

Перед покупкою бажано уточнити у продавця дату виготовлення акумулятора, щоб можна було оцінити, наскільки довго акумулятор лежав на прилавку. Сучасні виробники акумуляторів намагаються звести саморозряд до мінімуму.

Пам'ятайте, що якщо батарея пролежала більше року, їй у будь-якому випадку необхідна профілактична підзарядка .

Отже, чи потрібно заряджати нові акумулятори і як заряджати новий акумулятор? Заряджати новий акумулятор потрібно тільки в тому випадку, якщо з моменту його випуску пройшло більше півроку. Заряджати звичайним методом, тільки уникаючи прискореної зарядки.

Перш ніж заряджати акумулятор будинку, вам варто ознайомитися з деякими правилами безпеки.

Пам'ятайте, що в кожному разі заряджати акумулятор квартирі це небезпечно. Наскільки би надійним не було ваше зарядний пристрій, завжди є ризик. Найкраще процедуру зарядки здійснювати в гаражі, де немає сторонніх і є хороша вентиляція.

Якщо ви все-таки хочете зарядити акумулятор в домашніх умовах, то робіть це на балконі. При зарядці виділяються гази і різні шкідливі сполуки. Гази вибухонебезпечні і негативно позначаються на людському здоров'ї .

При приєднанні автоматичного зарядного пристрою, ви можете не стежити за процесом зарядки. Якщо ваше ЗУ з ручним керуванням, тоді сигналом завершення зарядки стане виділення газів, або так зване «закипання » акумулятора.

Як правильно заряджати акумулятор скутера?

Спочатку зніміть акумулятор, поставте його на рівну поверхню. Зніміть заливні пробки. Перед тим як заряджати акумулятор мопеда або скутера, обов'язково перевірте рівень кислоти в банках, переконайтеся, що він знаходиться на рівні спеціальної позначки.

У разі необхідності, додайте в банки дистильованої води і кислоти. Зазвичай при перезарядці акумулятора додається вода, для того щоб заповнити випарувалася рідина. Випаровуватися може не тільки вода, але також і сам електроліт. У такому випадку вам потрібно буде додати кислоти для акумуляторів.

Замірте щільність електроліту за допомогою ареометра - в кожній банці окремо. Допустиме значення щільності - від 1,25 до 1,29. Різниця щільності між банками не повинна перевищувати 0,01. Після проведених процедур можна приступати безпосередньо до самої зарядці акумулятора.

Як заряджати гелевий акумулятор?

На сьогоднішній день в магазинах можна часто побачити таку різновид акумуляторів, як гелеві акумулятори. Особливою популярністю вони користуються у мототехніки. Багато скутеристи навіть і не знають, що це за акумулятори, чи варто купувати його, і, звичайно, чим він відрізняється від звичайного акумулятора.

За своєю суттю, гелевий акумулятор є модифікацією звичайного кислотного акумулятора. У його електроліт додається особливий загусник, завдяки чому і з'являється гель. Гель дозволяє використовувати акумулятор в будь-якому положенні відносно землі, що дуже актуально для мопедів і скутерів. Гелеві акумулятори більш стійкі до морозів .

Отже, як правильно зарядити гелевий акумулятор? Особливість при зарядці батареї такого типу - недопущення сильного газоутворення, а також той факт, що напруга заряду під час зарядки не повинно перевищувати кінцева напруга заряду акумулятора. Стандартна швидка зарядка гелевих акумуляторів з звичайними зарядними пристроями в неправильному режимі заряду може привести до поломки батареї, а іноді навіть акумулятор може вибухнути від надлишку газів. Якщо гелевий акумулятор використовується в буферному режимі, то його необхідно заряджати напругою до 13,5-13,7 В.

Як заряджати акумулятор взимку?

У холодну пору року умови експлуатації автомобільного акумулятора посилюються. Збільшується споживання електричної енергії. Обігрів дзеркал і стекол, робота грубки, підігрів автомобільних крісел - все це створює додаткове навантаження на акумулятор. Низька температура впливає на здатність батареї накопичувати і віддавати заряд. Взимку акумулятору потрібен особливий догляд.

Періодично потрібно перевіряти рівень електроліту в акумуляторі. У разі недостатньої щільності акумулятор потрібно ставити на підзарядку .

Як зарядити акумулятор взимку?

Доливати в акумулятор кислоту не варто, тому що це може тільки знизити його здатність накопичувати електричну енергію. Також потрібно перевіряти цілісність електричного кола між акумулятором і генератором. Якщо струм не надходить на клеми батареї від генератора, то акумулятор дуже швидко розрядиться .

Утепліть акумулятор якими підручними теплоізоляційними матеріалами. Можна купити спеціальний теплий бокс з вбудованою системою підігріву.


Авторизация
Гость сайта: Представиться