A A A

Як міняти масло в двигуні?

Просмотров: 3745
Как менять масло в двигателе?
UA RU

Більшість фахівців рекомендують здійснювати заміну масла в двигуні автомобіля як можна частіше, але от тільки ця процедура досить тривала і дорога. Але для більшості водіїв їх авто дуже дорого, а його хороша робота є запорукою надійності і безпечної їзди.

При розрахунку інтервалу заміни масла, виробник автомобілів зовсім не турбуватися про те, як довго зможе добре працювати двигун у вашому авто. Виробників більше турбує те, щоб двигун нормально виконував свої функції протягом всього обслуговування в сервісному центрі.

На скільки часто потрібно здійснювати заміну масла в двигуні автомобіля?

Однозначно відповісти або прорахувати, як часто потрібно здійснювати заміну масла в автомобілі, не зможе ніхто. Тут перевірка робиться індивідуально, впливають на швидкість забруднення масла виробничі особливості автомобіля і те, як бережливо його водить власник. Заміна олії за рекомендації - лише узагальнений прорахунок, який не можна приймати за істину.

Що впливає на частоту заміни масла в двигуні?

Головними факторами, які прискорюють потреба в наступній заміні масла, є:

  • вид застосовуваного палива та його якість;
  • наскільки посилений режим використання автомобіля.

Заміна масла рекомендується виробниками залежно від тяжкості умов під час експлуатації машини.

Коли пора проводити заміну масла в двигуні?

Коли особливо потрібна заміна масла у двигуні автомобіля?

До факторів негативної експлуатації автомобіля відносять наступні:

1. Простій автомобіля в гаражі або на стоянці.
Нерегулярне використання авто, не робить його новіше. А для двигуна - це навпаки дуже погано. Йому потрібно заводитися якомога частіше, бажано щодня. Адже простій автомобіля сприяє утворенню в двигуні конденсату, який потрапляючи витратними матеріалами з паливом в мотор, стає кислотою, здатної до швидкого роз'їдання внутрішніх частин в моторі. Рідкісна експлуатація автомобіля не є його перевагою.

2. Перевезення важких і великогабаритних вантажів.
Постійна перевантаження автомобіля, переміщення на авто додаткових тяжких предмети або вантажів, створює всі умови для окислення моторного масла і його подальшого згущення.

3. Погано впливає на роботу двигуна холоста робота двигуна.
При простаивании в довгих пробках, частота холостих обертів стає дуже частою. Система, що відповідає за охолодження автомобіля, не може справлятися зі своїм завданням, що тягне за собою значне нагрівання масла. Холості оберти найбільш часто зустрічаються. В такому режимі життя заміна масла знадобиться набагато частіше звичайного.

4. Проблемою пробок вважається і часте рушання з місця.
Тобто, водій ще не встиг гальмувати, як вже знову пора рушати. Найбільше нагрівання відбувається саме при початку руху, а підвищення температури масла говорить про те, що водія скоро чекає заміна масла в двигуні, за його знижених властивостях від перегріву.

5. Застосування недостатньо хорошого бензину або палива, можливе придбання дешевого бензину, з метою економії грошей.
Паливо поганої якості не піддається повному згорянню. Залишки не до кінця згорілого палива після змішування з маслом, знижують рівень хорошої роботи двигуна.

6. Часта вакуумна заміна олії.
Багатьма водіями практикується таке. Вони, з метою економії часу, не усвідомлюючи помилки, здійснюють вакуумну заміну масла. Така процедура залишає в двигуні достатню кількість відпрацьованого масла, яке при подальшій їзді буде надавати негативну дію на спільну роботу двигуна.

Так як поміняти масло в машині і продовжити його службу?

Автомобіль потрібно застосовувати часто, але їздити з помірною швидкістю, не завантажувати авто важкими предметами і віддавати перевагу бензину з європейською якістю, адже потрібно піклуватися про своєму улюбленому «залізному коні».

Не дивлячись на те, що замінити масло в двигуні автомобілів - справа не складне, слід дотримуватися певних правил. Багато людей ніколи не робили подібних робіт, а потім задалися питанням: як міняти масло? наскільки це складно? Адже вирішили самостійно виробляти регулярні заміни.

Як самому замінити масло в двигуні?

Особливості промивки двигуна

Перш ніж міняти масло потрібно здійснити промивку двигуна. У автомобільної хімії зараз є безліч засобів, для промивки двигуна зсередини. Краще купувати ті, що заливаються по інструкції в двигун не заздалегідь, а за дві-три хвилини до самої заміни масла, їх ще називають «хвилинки».

Варто уточнити такі нюанси, які варто знати і враховувати при заміні масла:

  • Якщо двигун оснащений гидрокомпенсаторами зазорів клапанів, а внутрішні частини двигуна далекі від чистоти, не застосовуйте промивні рідини. Адже в такому разі, відкладення та розчин промивання будуть потрапляти всередину гидрокомпенсатора і виводити його з ладу.
  • Якщо у вас виникла подібна ситуація, застосуйте миючі властивості оливи, і зробіть заміну масла в наступний раз раніше. Щоб зрозуміти, коли слід проводити заміну масла, слід просто стежити за його забрудненням. В даному випадку - не допускати повного забруднення масла.

Заміна масла у двигуні автомобіля

Як поміняти масло в двигуні? Спочатку здійснюємо опрацювання промивної рідини протягом встановленого часу.

Зупиняємо двигун, відкручуємо зливну пробку для зливання старого масла. Для цього можна відкрутити заливну пробку. Після повного стікання олії з картера двигуна (зазвичай цей процес триває близько 10 - 15 хвилин) загортаємо зливну пробку назад.

Далі відкручуємо маслений фільтр з допомогою спеціального пристосування. Якщо воно відсутнє - відкручуємо руками, але, не забудьте попередньо обернути весь масляний фільтр наждачним папером (грубозернистим). Якщо і це не вдасться, пробиваємо корпус масленого фільтра викруткою і відкручуємо фільтр.

Змащуємо маслом гумову ущільнювальну прокладку масленого фільтра, і наливаємо трохи олії в його порожнину. Надалі воно буде використовуватися в двигуні.

Установка нового масляного фільтра. Сильно затягувати маслений фільтр не можна. Коли, при затягуванні масленого фільтра, гумовий ущільнювач торкнувся блоку циліндра, проворачиваем його ще приблизно третину обороту.

Як поміняти масло?

Заміна масла в двигуні. Заливаємо масло в середину двигун. Визначити обсяг необхідного масла допоможе інструкція до автомобіля, але в жодному разі не ллємо все масло, а лише дві третини всього обсягу має. Наприклад, чотирьох циліндрових двигунів потрібно близько трьох літрів олії.

Загвинчуємо заливну пробку і запускаємо двигун. У вас буде горіти лампочка аварійного тиску масла. Але коли масляний насос в двигуні здійснить закачування масло по всіх каналах двигуна, вона згасне. Так двигун буде запускатися трохи довше, ніж в звичайному режимі.

Даємо двигуну попрацювати кілька хвилин і глушимо його. Доливаємо в двигун масло до позначки «максимум». Перевіряємо ще раз на відсутність підтікання масла (дивимося уважно навколо масляного фільтра, зливної пробки).

Де поміняти масло в машині?

Якщо вам ніколи не доводилося здійснювати заміну масла в двигуні автомобіля, краще зверніться в майстерню з хорошими майстрами, і будьте спокійні за свій двигун, він буде повноцінно функціонувати. Але багато чоловіків не назвуть цю процедуру складною і з радістю самі замінять масло.


Авторизация
Гость сайта: Представиться